Magyar Nők Szövetsége Gyakorlat

Magyar Nők Szövetsége
Magyar Nők Szövetsége – Gyakorlat
(elsősorban március 4-8.)

A Magyar Nők Szövetsége az egyik legnagyobb civilszervezet, mely a női érdekérvényesítésért, a nők jogaiért és az egyenlő társadalmi bánásmódért küzd. Ennek keretén belül megszervezi az Országos Nőkonferenciát, melyen professzorok, kutatók és egyéb szaktekintélyek női szempontból bemutatják a nők aktuális társadalmi, gazdasági, jogi, szociális és egészségügyi helyzetét. Az Országos Nőkonferencia egyhetes rendezvény, mely egyrészt áll az elsősorban civilszervezeteknek szóló előadássorozatból, illetve utolsó napján az Andrássy utat lezáró nőnapi könnyűzenei koncertből.

A Magyar Nők Szövetsége jelenleg főleg az Országos Nőkonferencia időtartamára keres gyakornokokat, azonban a rendezvény végével még számos érdekfeszítő és társadalmilag fontos feladat várna a hozzánk érkező egyetemistákra.

Jelenlegi az alábbi feltételeknek megfelelő szakmai gyakornokokat keres, akik:

• Az ELTE BTK kommunikáció, szociológia, politikatudomány, művész, történész illetve ezekhez kapcsolódó szakon, BA vagy MA képzésen vesznek részt
  • Kreatív, naprakész ötleteikkel a társadalmi fejlődést segítenék
  • A tájékozottság, a tanulási vágy és a társadalmi egyenlőség megteremtése fontos számukra
  • Precízek, önállóak és a határidőket gond nélkül betartják
  • Kiváló problémamegoldó készséggel rendelkeznek
  • Kommunikatívak és udvariasak
  • Március 4-8. között kiemelten ráérnek
  • Nemtől függetlenül várjuk szeretettel a jelentkezőket

Gyakornokaink a program során:

• Az Országos Nőkonferencia operatív működésében részt vesznek
  • Segítenek a protokoll feladatok betartásában
  • A regisztráció és egyéb adminisztratív munkában segédkeznek
  • Weboldalunk és közösségi oldalaink tartalmát szerkesztik
  • Sajtókivonatokat készítenek az előadások anyagaiból
  • Az írásokat fényképsorozattal támasztják alá
  • A szaktekintélyek, előadók, fellépők, valamint a közönség navigációját segítik
  • A koncert terjesztésében és levezénylésében is részt vesznek
  • Nem riadnak meg a közéleti szerepvállalástól sem
  • Programok, rendezvények, pályázatok kitalálásban együttműködnek

Ha úgy érzed, hogy szívesen csatlakoznál a Magyra Nők Szövetségéhez, akkor kérjük, mielőbb küldd el önéletrajzodat a burian.barbara@nokszovetsege.hu e-mail címre!